Saturday, July 14, 2007

Kultuurielamused väärivad kodumaalt pagemist

Nägin ka lõpuks selle ameeriklaste uue Solarise ära.
Ei olnud ta pooltki nii halb kui teised snoobid vahepeal rääkisid.

Aga kõige vapustavam oli ikkagi Natasha McElhone. Ta on näeb tõepoolest välja nagu noor ja võluv Meryl Streep, samas kui Streep ise on praeguseks kõigest vana ja võluv. Või, noh, ytleme, võluv.

Film tasus järelikult vaatamist.


***

Et esmabal lahkun Eestist, ostsin hiljuti fotoaparaadi. Algaja asi, klõpsin palju ning yritan seadistust käppa saada. Mu eelmine aparaat oli Smena 8M, sellega võrreldes on Canon Powershot A630 hoopis midagi muud.

Proovisin nyyd leida kohta, kuhu pilte yles riputada, et asjahuvilised neid tarvitada saaks. Alustuseks võtsin Flickri. Kõik on tore, aga esimesed kuus pilti võtsid 11% lubatud kuumahust. Ja mul pole praegu aega uurida, mis on mis, mul on vaja mitusada pilti yles visata ning jätta teistele tuustida.

Picasa pakub menyys kirja "Publish in Blogger". Selle klõpsimisele ei järgne absoluutselt mitte midagi.

Proovisin siis Blogspotis (miks selle domeen ikka veel Blogger on?) fotoblogi asutada. Mõte oli hea, ainult pildid ei läinud yles. Kõrra-kõrra-kõrra-kõrra... ja siis tyhi aken. Ei yhtki pilti.

Nojah, võimalik, et kuskilt midagi kohendades või pikalt abifaile lapates leiaks ka lahenduse, ainult et praegu pole mul selleks aega. Jäigi tegemata. Olulisemad saatsin meiliga või andsin lihtsalt arvuti hetkeks käest. Ja ikka see kõik mulle ei meeldi. See pole meetod, kuidas asju pidevalt lahendada.


***

Tunaeila sattusin taas raamatupoe kyysi. Leidsin Rahva Raamatust Cynthia Macgregori õpetliku yllitise "Kui suureks kasvan, hakkan kirjanikuks". Kas teie teadsite sellist kirjaneitsit? Mina ei teadnud. Wikipedia kah ei tea. Ja ometi on tal kyllalt, mida õpetada kõigile, kes midagi kirjutada tahavad: olgu ilukirjandust, postkaardisalme, restoranimenyysid, reklaame või ärikirju.

Raamat on tõlgitud ysna viletsalt ja toimetatud veel hullemini. Aga ma pole näinud eesti keeles kuigi palju raamatuid, mis õpetaks kedagi kirjutama muud peale äri- ja byrookirjade, nii et kasu on tast ometi. Mis sest, et see on pehmelt yteldes põgus ja mõeldud eelkõige koolilastele; noortele pogenistidele ja värskerõhulistele võib sellest ikkagi abi olla. Kes tahab oma siiraid tundeid kirjanduslisse vormi valada, võiks õpetuse kätte võtta. Ma tean kyll ysna mitut noort ja vähem noort kirjatsura, kellele seda kinkida.

Aitab vogonite luulest.

 
eXTReMe Tracker