Friday, June 12, 2009

Kodanlased

Pikki aastaid mäletasin, et keegi laulis eesti keeles yht Jacques Breli lugu, mis oli vaimukas ja elutark. Prantsuskeelne nimi on sel "Les Bourgeois", eesti keeles arvatavasti siis "Kodanlased". Aga kes, millal, kelle tõlkes ja kust seda uuesti kuulata saaks?

Eile tuli see kord yle pika aja jutuks. Istusin nyyd maha ja guugeldasin. Natuke sedapidi, natuke todapidi... voilà!

Kõigepealt myyb tore muusikapood muusika24.ee kunagist eestikeelset versiooni Henry Laksi ja Eesti Raadio kontsertorkestri esituses. MP3-fail maksab 12.90, vana loo kohta igati mõistlik hind.

Siis - ehkki Laksi versiooni kahjuks Youtube'is pole, laulab sama lugu seal Karl Kena. Tõsi, ta jääb Laksist umbes sama kaugele kui Laks Brelist, ent pole ometi teps mitte paha.No ja kõige lõpuks on seal muidugi Jacques Brel ise. Brel on... Brel. Teadagi.Armastan irooniat, sealhulgas eneseirooniat.

Google ytleb, et keegi on torganud selle laulu ka prantsuse keele gymnaasiumiõpikusse. Gymnasistid, kõigi revolutsioonide odavaim kahuriliha ja toormaterjal, oskavad kahtlemata hinnata kodanluse kallal ironiseerimist. Lõppu kardetavasti siiski mitte, sest noored teavad ju alati: meiega nii ei juhtu.

Nojah.


***

Yhtlasi tervitame selle lauluga Rakvere punklinnapead Andres Jaadlat.

 
eXTReMe Tracker